Literatūros klasika
Ežiukas rūke
Aprašymas
Jei dar nemokate prietėmiauti, tikrai imsite tai daryti, ypač jei šlapią rudens dangų pakeisite šiltu ir giliu vasaros vakaro skliautu. Ir jeigu po lietaus netikėtai pradės dygti nepažįstamos ausys, išmoksite nusiteikti filosofiškai – kartais jos tikrai išdygsta be Kiškio...
Po lietučio penktadienį iš žolės kyštelėjo kiškio ausys.
„Kodėl jis čia? – pamanė Meškiukas ir perskėlė pliauską. – Kiškis visada ateina šeštadieniais.“
Papūtė vėjas. Kiškio ausys sulingavo, bet ir vėl atsistojo stačios.
– Stebėtinos ausys! – burbtelėjo Meškiukas ir užsimojo kirvuku. – Ir vėjas joms nė motais...
Meškiukas atsisėdo ant trinkos ir pradėjo stebėti.
Ausys dar truputį ūgtelėjo.
Štai susilygino su pušimi, tada dar šiek tiek paūgėjo, smarkiai išsitempė ir pačiais galiukais įsirėmė į gauruotą dangų.
– Ausys! – šūktelėjo Meškiukas. – Kur jūsų Kiškis?
Ausys sukluso.
– Aš klausiu, kur jūsų Kiškis? – pakartojo Meškiukas.
Ausys pasitrynė viena į kitą, kažką sušnarėjo ir vėl išsitempė – nuo žemės iki dangaus.
– Ko tik nenutinka penktadieniais! – suniurnėjo Meškiukas ir pakilo nuo trinkos.
„Ežiukas rūke“ – trumpų, švelnių ir pašėlusių pasakų rinktinė. Savo paprastumu ir literatūrine verte šios trumpos istorijos prilygsta A. A. Milno „Mikei Pūkuotukui“, A. de Sent-Egziuperi „Mažajam princui“, tad knyga atvira ir patiems mažiausiems skaitytojams, ir didžiausiems literatūros smaguriams. Nuo padūkusio šėlsmo iki melancholiškos rimties – pačius subtiliausius pasakų paletės tonus išgavo iliustruotoja Sigutė Ach.
Septintasis knygos leidimas
Sergejus Kozlovas (1939–2010) buvo visiškai nešiuolaikiškas rašytojas, tylus, niekuomet apie save neprimenantis. Neverta ginčytis, kam jis rašė – vaikams ar suaugusiesiems. Jis buvo tiesiog pasakininkas, o jo sukurtame pasakų miške gali nutikti tai, kas nutinka ir tikrame gyvenime. Pagal rašytojo pasaką „Ežiukas rūke“ sukurtas neužmirštamas animacinis filmas, įtrauktas į geriausių XX a. animacinių filmų sąrašus. Už savo kūrybą S. Kozlovas 2009 m. buvo apdovanotas Kornejaus Čiukovskio premija.
Apdovanojimai:
Reikšmingiausias ir meniškiausias 2010 metų vertimas vaikams, apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.
Knygos ištraukos „Vakaro pasakoje“:
1 dalis
2 dalis
Skaitytoja Irma sako:
„Šiltos ir tikros iliustracijos, kurios dar geriau padeda pažinti tuos, kurie gyvena šioje knygelėje...“
Nuostabi knyga, tiek vaikui, tiek suaugusiam. Verta turėti savo bibliotekoje.
Filosofinės alegorijos, meditacijos ar tiesiog gražios pasakos? Šįkart tai viskas kartu, gerai sumaišyta, bet veikia kaip stipriausi vaistai nuo kasdienės pilkumos ar nuobodulio. Knyga primena, kaip mėgautis lėtu gyvenimu, kaip pamatyti kuklų gerai pažįstamo pasaulio grožį, kaip vertinti kiekvieną akimirką. Beje, Ežiuko ir Meškiuko pasakos yra sudėliotos pagal metų laikus ir gali lydėti mažylį nuo rudens iki pat vasaros, jei tik užteks kantrybės nepraryti visų istorijų iš karto. Mielos, švelnios iliustracijos taip pat vertos pagyrimo.
Dar viena knyga, kurią laikau privaloma šeimos bibliotekoje. Skaičiau pati, o dabar skaitau su mažiuku. Verta skaityti ne vieną kartą, nes bėgant dienoms Meškiuko ir Ežiuko nuotykiuose prasmę atrandi vis naują ir iš kitų kampų. Knyga moko gėrio, paprastumo ir primena, kas iš tiesų yra svarbu. Manau, labai tinka dovanoti tam, kam linki paties geriausio :)
Daugybę kartų perskaityta knyga, kuri tiesiog negali atsibosti.
NUOSTABI knyga. Šiame chaoso, sumaišties ir pykčio pasaulyje ji - tarsi gėrio ir išminties balzamas pavargusioms sieloms
"Ežiukas rūke"- puiki knyga, įdomi tiek vaikui, tiek suaugusiam. Sužinosite kas yra "sūdytos kojelės"... ir dar daug kitų netikėtų atradimų.