

Dabar einame laimėti. Jei žūsime, ką padarysi. Jei laimėsime, šitas miestas bus gerų žmonių miestas, o už gerų žmonių miestą verta ir žūti.
Negailestingieji orkai, pavergę visą nykštukų giminę ir nesiliaujantys puldinėti žmonių miestų, turi paslaptį. Tai paskutinis senojo pasaulio užkeikimas iš tų laikų, kai dar gyveno elfai, drakonai ir galingi burtininkai. Orkai žino, kad būtent šiame užkeikime slypi jų galybė. Tačiau kai kas mano, kad būtent šie senoviniai burtai, pavertę orkus beveik nenugalimais kariais, iš tiesų yra ne jų stiprybė, o prakeiksmas.
Kuo ši knyga naudinga:
- Turtėja vaizduotė, žodynas ir iškalba
- Ugdoma empatija, gebėjimas atpažinti ir suprasti jausmus
- Skaitant fantastines knygas, lavėja vaizduotė, kūrybiškumas, inovatyvumas, gebėjimas rasti kūrybiškus sprendimus netikėtose situacijose, skatinamas pasitikėjimas savimi ir tikėjimas, kad viskas yra įmanoma
- Knygos veikėjų pavyzdys rodo, kaip kūrybingai spręsti iškylančias problemas, skatina ryžtingumą ir gebėjimą siekti užsibrėžto tikslo
- Skaitant įtraukiančias istorijas, skatinamas domėjimasis knygomis
Vykstant nesibaigiančiam karui tarp žmonių ir kraugerių orkų, Daligaro miesto karalienės ir elfo sūnus Josas ima sapnuoti nykštukų karalių. Iš sapnų ima aiškėti, kad taip pildosi senovinė pranašystė. Visai nykštukų giminei, pavergtai orkų, reikia žmonių pagalbos. Laukia nepamirštami nuotykiai ir mūšiai.
„Paskutiniuose užkeikimuose“ pratęsiami įvykiai, nutikę knygose „Paskutinis elfas“ ir „Paskutinis orkas“, bet tai jau visai kita istorija, kurią galima skaityti ir atskirai.
Italų rašytoją Silvaną De Mari pamėgo skaitytojai ir literatūros kritikai ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Jos itin gilios, jautrios ir keliančios svarbius klausimus maginės fantastikos knygos žavi ir vaikus, ir paauglius, ir suaugusiuosius.