Tatai ir Patai, prie stalo!“ – knyga, kuri sužavėjo savo idėja ir turinio pateikimu. Ją buvo lengva skaityti ir suprasti net neskaitančiam 4,5 metų sūnui bei jau pradėjusiai skaityti septynerių dukrai. Daug emocijų, nuotaikingų iliustracijų, paprasčiausių gyvenimiškų situacijų bei pamokymų, kaip galima valgyti, o kaip ne, ką galima valgyti, o ko ne, kaip tinkamai valgyti, o kaip geriau nesielgti su maistu, kas vyksta, kai maistas atsiduria skrandyje ir t. t.

Valgyti, valgyti, valgyti... 3–4 kartus per dieną... Kaip tai nuobodu! Ši knyga parodys, kad valgymas – ne tik naudingas, bet ir smagus užsiėmimas. 

Manau, daugeliui vaikų kartais sunku suprasti, kodėl vieni daiktai valgomi, o kiti ne, nors ir labai skaniai atrodo. Kūdikiai viską, ką tik paima į rankas, ragauja, nes taip geriausiai susipažįsta su juos supančiu pasauliu. Mano sūnus labai mėgdavo maistą ir ne tik maistą ne tik ragauti, bet ir kištis į nosį. 

Po vieno tokio eksperimento net teko vykti į ligoninę. Kitą kartą, bemaitindama tuo metu 1,5 metukų sūnų, ant jo danties pastebėjau kažkokį svetimkūnį. Vaikas vos leidosi apžiūrimas, bet dar prieš važiuojant į ligoninę supratome, kad dantis apvilktas sukarpyto šiaudelio detale – vyresnė sesė labai mėgdavo visokiausius rankdarbius. Šiuo atveju padėjo tik chirurgas. Manau, kiekvienos šeimos prisiminimuose galima rasti panašių istorijų.

Tad knyga „Tatai ir Patai, prie stalo!“ labai skaniai susivalgė. Ir aš, ir vaikai buvome sužavėti emocingų bei juokingų iliustracijų. Tato ir Pato pamokymais ateityje tikrai pasinaudosime.

Kad geriau įtvirtintume žinias apie maistą ir valgymą, su vaikais pasigaminome Trintą Struteilį, kurio receptą radome knygoje, net stiklines dekoravome taip, kaip buvo rekomenduojama knygoje.

Paragaukite ir jūs! Kokteiliui reikės 1 banano, 1 obuolio, 1 apelsino ir 100 ml vandens, o jam patiekti – stiklinės, gumelės ir žaislinio stručio figūrėlės, kurią gumele reikia pritvirtinti prie stiklinės. Maisto produktus reikia sutrinti trintuvėje ar plakiklyje, supilti į paruoštą struteilio indą ir ragauti! Jei neturite žaislinio stručio – ne bėda. Galite stiklinę papuošti, pavyzdžiui, žaisliniu arkliuku ar mašinėle. Tik tuomet gersite ne trintą struteilį, o trintą arkleilį ar mašineilį!

Edita, Rusnė ir Domas